Post image

Budki dla ptaków

Dzięki fachowej poradzie firmy budkilegowe.pl wiemy, jakie powinny być, jak je zawiesić i jak pielęgnować, by ptaki były bezpieczne.

Kategoria: Co słychać... | Dnia: 2011-03-01

Komentarze

Ola Nowak 2011-04-10 11:22:13

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to założenie na pień drzewa czegoś w rodzaju kolczastej obroży z cienkich, gęsto obok siebie ustawionych metalowych prętów. To powstrzyma wszelkie zwierzaki wdrapujące się z ziemi. Pozdrawiam

Janusz 2011-04-09 22:11:43

U mnie w ogrodzie, na starej płaczącej wierzbie, duże ptaki / nie znam nazwy/ uwiły sobie gniazdo i przygotowują się do złożenia jaj. Niestety jestem pełen obaw o los tych młodych, bo w ubiegłym roku jakiś bezpański kot wybrał pisklęta i wypłoszył ptaki.
Może ktoś z Państwa zna skuteczny sposób na odstraszenie kotów ?

Barbara M. 2011-03-04 16:28:43

Miałam kiedyś okazję do obserwacji odchowu piskląt gołębi - sierpówek. Drzewo przy oknie nagle straciło wszystkie liście i odsłoniło się gniazdo gołębia, w którym były już 3 jajeczka. Para nie porzuciła gniazda, wysiadywała jajka na zmianę. Wkrótce pojawiły się w nim 3 małe główki z rozdziawionymi dzióbkami. Pamiętam dramatyczną, b. wietrzną noc, gdy lał deszcz a wicher szarpał gałęzią z gniazdem na wszystkie strony. Gołębie rozpostartymi skrzydłami obejmowały gniazdo i przyciskały sobą maluchy, by nie wyleciały. Rano bałam się spojrzeć przez okno, ale na szczęście wszyscy przeżyli. Potem była obserwacja nauki chodzenia po gałęzi i gimnastykowanie skrzydeł, no i emocje, gdy maluchy zaczęły pierwsze loty. Czasami lądowały na naszym parapecie. Jeden z maluchów robił wszystko wolniej, najdłużej też został w gnieździe, potem jeszcze przylatywał na noc, bywał podkarmiany, aż i on zdecydował sie na samodzielność. Okazuje się, że czasem nie trzeba wychodzić z domu, żeby zobaczyć coś bardzo ciekawego!

Barbara M. 2011-03-01 16:33:41

Kilka dni temu po raz pierwszy zobaczyłam na drzewie kilka maleńkich, jasnych kulek puchu z cieniutkim długim ogonkiem,skakały po gałązkach i wesoło ćwierkały - piękny widok. Z atlasu dowiedziałam się, że to raniuszki. Ciekawe jakimi domkami zadowoliłyby się te mniejsze od wróbla ptaszki.

Napisz swój komentarz

UWAGA !!! Opinie i komentarze są moderowane.
Komentarze obraźliwe lub nie związane z tematem będą usuwane.

Przejdź do strony

12345678910
Copyright 2014 © Zbigniew Nowak