Post image

Ksiądz

Ksiądz-banita podbija internet ze swojej twierdzy
– fragment opisu programu ze strony internetowej TVN24

1 VI – program CZARNO NA BIAŁYM

Kuria zabroniła mu przemawiać publicznie, prowadzić działalność naukową oraz ośrodek "Pustelnia Grzechynia", który zbudował na wzór twierdzy.
Komunikat ten został sformułowany na bazie Komisji Teologicznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, która negatywnie oceniła tezy teologiczne głoszone przez ks. Natanka - mówi rzecznik Kurii Krakowskiej.
Duchowny ten nie podporządkował się poleceniom zaprzestania swej działalności prowadzącej do niepokoju pośród wiernych. W związku z okazaną niesubordynacją oraz głoszonymi treściami, które wyrządzają szkodę Kościołowi i mogą stać się pretekstem do ośmieszania autentycznego przepowiadania Słowa Bożego, ks. Piotr Natanek został pozbawiony misji kanonicznej do nauczania w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie - przypominają biskupi.

Ksiądz Piotr Natanek nic sobie jednak z tego nie robi.

Kiedy kontrowersyjne kazania, zaczęły pojawiać się w intrenecie, o księdzu zrobiło się głośno. Kazanie, które przysporzyło mu najwięcej popularności, dotyczy okultyzmu i szatana. Ksiądz ostrzega w nim rodziców przed zagrożeniami, jakie czyhają na ich dzieci: żelem, "irokezami", i "jaskrawo malowanymi paznokciami". Za wrogie zjawiska uważa też hipnozę, karate, akupunkturę, Pokemony, narkomanię, nikotynizm, alkoholizm i internet. Chociaż, jeśli chodzi o sam internet, to sprawa jego "szatańskości" nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Matka Boża powiedziała gdzieś, że internet do dar Matki Bożej - twierdzi ksiądz.

Na ogromnym terenie strzeżony przez kilka drewnianych baszt na stałe mieszka kilkunastu członków grupy modlitewnej i Bractwa Dusz Czyśćcowych.
 - Ja was muszę doprowadzić do Nieba. Choćbyście nie chcieli, to was chwycę za kark i wepcham, jak będę miał tyle siły. Bo na tym polega istota bycia pasterzem - mówi do nich w swoich kazaniach.

Był też w Brukseli, by zabiegać na zmianę flagi Unii Europejskiej na taką, w której pośród 12 gwiazd widać Maryję. Z kolei do biskupów wystosował bardzo odważny list, w którym pyta, "czemu są małej wiary".

 

Mój komentarz:

W czasach Świętej Inkwizycji z oskarżenia Kościoła Katolickiego stracono tysiące niewinnych ludzi. W owym strasznym czasie tylko księża znali prawdę i ktokolwiek próbowałby się im przeciwstawić był obkładany klątwą i palono go żywcem na stosie.

Mimo że czasy się zmieniły, znów pojawiają się ludzie, którzy pod sztandarami kościoła próbują wracać do starych wypróbowanych metod.

Takie zachowania niektórych księży, zwłaszcza księdza  Natanka, budzą nie tylko grozę, ale przede wszystkim niszczą i tak nadwątlony autorytet Kościoła.

Ponieważ w kazaniu cytowanym przez TVN w programie Czarno na Białym i rozsyłanym masowo przez rozbawionych jego treścią Internautów, padło moje imię i nazwisko oraz znany powszechnie slogan będący jednocześnie moim zastrzeżonym znakiem rozpoznawczym, czuję się upoważniony do pokazania Państwu fragmentu programu, zwracając Waszą szczególną uwagę na stanowcze oświadczenie kurii krakowskiej w tej sprawie.

Poradziłem się mądrego księdza, czy mam coś zrobić w sprawie bzdur opowiadanych m.in. o mnie w kazaniu ks. Natanka.
Nic - odpowiedział.
Kuria Krakowska przestrzega wiernych przed jego działalnością. To bardzo dużo.
Również prawnicy odradzają procesowanie się z księdzem (wciąż jeszcze), który chyba zwariował.
Najlepszą poradę dostałem od specjalisty P.R.:
To przecież wspaniała reklama!
Bezpłatna!
I rzeczywiście zauważyłem, że po emisji programu w TVN 24 odwiedza mnie więcej osób.

Kategoria: Co słychać... | Dnia: 2011-06-06

Komentarze

typ 2011-12-07 03:10:28

moim zdaniem ten człowiek nie może być duszpasterzem

remi 2011-10-25 22:30:53

Słowa św. o Pio: chwałą Boga jest człowiek żyjący. A cóż czyni Pan Zbyszek Nowak, wszystkim zwracającym się do Niego?. Bogu dziękuje, że wybiera sobie ludzi przez których dotyka nas i naszych popsutych spraw naprawiając je - abyśmy dotrwali do wyznaczonego czasu.

Barbara M. 2011-08-19 10:02:44

Panie Zbyszku, proszę się nie przejmować!!! Chciałam jeszcze dodać, że niedawno w kościele, w miejscowości turystycznej ksiądz namawiał ludzi do skorzystania z mocy uzdrowicielskiej, jako wspaniałego daru Bożego, czarnoskórego księdza z dalekiej Ugandy, który gości w Polsce.

Barbara M. 2011-08-19 06:48:48

Czy nazwa miejscowości jest przypadkowa? Przecież intrygi są najcięższym grzechem ( wg definicji), bo bywa, że nawet zabić można w afekcie, lub nieumyślnie.

AdamS z Poznania 2011-08-12 00:17:11

Kochany Nauczycielu...

Jako świeżemu doktorantowi historii i nauk politycznych jest mi naprawdę wstyd czytając o ks. Natanku (coraz więcej w gazetach). Wielu moich znajomych naukowców, historyków, choć są ateistami, wypowiada się krytycznie o w/w księdzu wskazując na Jego brak umiejętności interpretacji Biblii !!! /Proszę mi uwierzyć byłem katolikiem niepraktykującym.../ Panie Zbyszku, Pan mi uratował życie (i mam poparcie moich lekarzy z Poznania), nauczył mnie Pan Żyć Pełnią Życia. Jest Pan moim Belfrem Prawdziwego Życia. Każdemu kto chce jestem w stanie przedstawić przebieg mojej choroby. Poza tym uważam, że jest wiele osób, takich jak JA, wymagających wsparcia psychicznego, bo pokażcie mi, Moi Państwo, "Twardziela" w momencie otrzymania przykrych informacji od lekarzy!!!. Nie wstydzę się tego. Proszę mi wierzyć szukałem pomocy na całym świecie!! Przeczytałem wszystkie Pana, Panie Zbyszku, Książki. Nie ma w nich odrobiny zła, elementów jakiekolwiek sekty...Uspokoiłem się... Chcę by Pan pisał nadal kojąc Ludzkie Serca...Koniecznie!!!!... Mój Nauczycielu...Dziękuję za prawdziwą lekcję życia... Wsparcie!!!!!!!!!/Wsparcie, bo Proszę Państwa Pan Zbyszek nie wierzy w medyczne wyroki(a taki wyrok mam osobiście)-naprawdę Niesie Pomoc!!!/. Nauczycielu dziękuję... Pozdrawiam Adam S. z Poznania

Sisanti 2011-07-30 08:37:02

Panie Zbyszku ,oglądałem dzisiaj pana program w telewizji i czytałem artykuł o ks. Natanku . Myślę że za równo on jak i pan są panowie dobrymi ludźmi i wykonujecie dobrze swoją pracę. Pan uzdrawia ludzi jak umie, a ksiądz służy Biblii i starym średniowiecznym ideałom. Nadmienię, że kościół katolicki odszedł od prawdziwej misji jego założycieli, któży u założenia wraz z Jezusem byli uzdrowicielami. A kościuł zapomniał z jakiś diabelskich powodów o nauczaniu uzdrawiania ludzi masowo. Co bardziej otwarci i światli księża uznają prawdziwość i pozytywną moc bioenergo terapełtów doną im naturalnie. Pomaganie ludziom i uzdrawianie ich to raczej służba Bogu i ludziom. Więc ludzie na ziemi powinni przejżeć i zrechabilitować wszystkich niesłusznie osądzonych, torturowanych i spalonych na stosach przez wiernych i sługi kościoła. Pozdawiam i życzę dużo owoców pracy i posługi ludziom.

ślązaczka 2011-07-25 09:55:08

Nowe info. w sprawie księdza Natanka bez komentarza :
"Gazeta Wyborcza": nie kończą się problemy Kościoła ze zbuntowanym księdzem Piotrem Natankiem. Kapłan nie przejął się kardynalską suspensą i w niedzielę odprawił nabożeństwo dla kilkudziesięciu osób, wypowiadając posłuszeństwo kard. Dziwiszowi, który jego zdaniem jest masonem.

W piątek metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz nałożył na kontrowersyjnego kapłana suspensę, co oznacza, że ks. Natanek nie może odprawiać mszy, ani udzielać innych sakramentów.

Duchowny z decyzją kardynała się nie pogodził i w niedzielę odprawił mszę. Podczas nabożeństwa stwierdził, że rozpoczęła się z nim "wojna" i wypowiedział posłuszeństwo kard. Dziwiszowi.

Wyraził zdumienie, że nie zrozumiano, iż jego słowa: "abp Życiński wyje w piekle" były wypowiedziane w języku literackim. - Teraz mówię już dosłownie! Abp Życiński rzeczywiście przykuty jest grubym łańcuchem w piekle! Bo to masoni napisali za niego doktorat, ubrali go w sutannę i wyświęcili! - grzmiał z ambony.

Zdaniem Natanka, także kard. Dziwisz jest masonem.

Więcej w "Gazecie Wyborczej".

(tsz)

Renata 2011-07-17 09:44:35

Kochany Panie Zbyszku nie należy sie tym przejmować.

Ja w to nigdy bym nie uwieżyła. I mądry człowiek również. Jak wiemy Kosciół przeważnie jest przeciw wszelkim bioenergoterapeutom, wróżbiarzom, jasnowidzom.

A my wiemy swoje ci którzy mają otwarty umysł i nie są zaściankowi.My którzy znamy Pana wiemy swoje, ktoś kto pomógł tylu osobom nie ma nic wspólnego z szatanem jak owy ksiądz bredził. Należy się tylko śmiać, że tacy pseudo księża są.

Uśmiechajmy się i nie przejmujmy się.

gość 2011-07-10 23:06:18

miota nim jak szatan ! :]

Krystyna 2011-07-02 12:27:50

Proszę się nie przejmować tą całą sytuacją.
Ksiądz zachowuje się skandalicznie
i nikt poważny nie weźmie pod uwagę tego co mówi.
Przez całe swoje życie tyle pomógł Pan różnym ludziom, że na pewno o tym wszyscy będą pamiętać.
Bardzo dobrze,że Pan pisze o tym na swojej stronie,bo przynajmniej ma Pan możliwość wyrażenia swojej opinii.
Jak również inni mają możliwość napisania tego co czują.
Wszystkiego dobrego Panu życzę !
Krystyna

ślązaczka 2011-06-08 21:02:24

Niestety, ksiądz Natanek ma naśladowców :( W mojej miejscowości jest młody ksiądz, który z ambony ogłosił, że używanie energetyzowanej wody i poddawanie się bioenergoterapii to droga do szatana. Oczywiście hasło: ręce które leczą -zostało też w kazaniu użyte. :(
"Psy szczekają, a karawana jedzie dalej" panie Zbyszku :D Tak jak pan często radzi , uśmiechnijmy się...i niekoniecznie musi to być uśmiech z politowania nad głupotą.

AdamS z Poznania 2011-06-07 20:22:40

PAnie Zbyszku, Kochany Panie Zbyszku poprostu nie wierzę... ksiądz Leon Kantorski, wieloletni proboszcz parafii Św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej gdyby to widział, choć znam Go tylko z opowiadań, zapewne byłoby mu wstyd... za takich Duszpasterzy... Serdecznie dziękuję za ten reportaż TVN24, mojej wiary nie zmienia lecz tylko umacnia... i szczerze powiedziawszy, głupio mi trochę przed moimi kolegami, studentami, przyjaciółmi, że kiedy szerzyłem wśród nich miłość do Boga, ktoś taki, kto uważa, się autorytet Kościoła (w końcu jest jego przedstawicielem) burzy mi pewne idee... Proszę Księdza Natanka, życzę PAnu by Zbyszek Nowak nie musiałby Panu pomagać, a co do znajomości Biblii - co do Pana mam szczere wątpliwości - wiem, dziś wiem, że to nie ja ale Pan, Panie ks. Natanek, potrzebuje pomocy... /przepraszam Panie Zbyszku za te nieprofesjonalne "litanie", ale poprostu mi wstyd :(/ Adam z Poznania

Napisz swój komentarz

UWAGA !!! Opinie i komentarze są moderowane.
Komentarze obraźliwe lub nie związane z tematem będą usuwane.

Przejdź do strony

1
Copyright 2014 © Zbigniew Nowak